Co mám v košíku?

Zavřít

Praha malovaná špachtlí

  • AKCE
  • Doprava zdarma

Název: Praha špachtlí

Technika: Akryl/plátno, závěrečný lesklý lak

Rozměry: 50*70 cm

A povídání o vzniku zde:

Původně jsem měla namalovat úplně jiný obraz na zakázku pro jednoho manželova kamaráda. Jelikož jsme mu něco dlužní a manžel do mne neustále šil, asi po půl roce jsem se nechala zlomit a přislíbila, že to zkusím. Nechtělo se mi do toho už od začátku, jelikož jeho představa byla, že přemaluju jeden svůj akvarel na plátno. Já akvarelem dělám pouze na papír a přemalovávat akvarel akrylem nebo olejovými barvami, to je jako přitloukat hřebíky vařečkou a myslet si, že výsledek bude stejný..

Nevím jak jsem mohla neodolat, nicméně jsem řekla po hodně dlouhém přemlouvání: Zkusím to.

Jak dopadl výsledek?

Nejdřív jsem namalovala modrý hrad a chrám svatého víta. V tu chvíli jsem začala nesnášet to, co mám dělat. Věděla jsem, že jestli budu takto pokračovat, výsledek bude mizerný. vzala jsem tedy špachtli, uvolnila se a na zadání se vykašlala. A najednou mne to špachtlování začalo bavit.

Z Platonovského světa idejí se vyloupnul tento obraz. srovnejte, co jsem měla namalovat, a co jsem namalovala. Jinak s obrazem jse spokojená. Fotky trochu zkreslují ty barvy,protože nějak neumím vyvážit, aby na fotkách byly zároveň syté a výrazné jak ty modrozelené odstíny lesa a pražského panorámatu, tak ty červeno-žluté teplé odstíny většiny obrazu. Obraz na mne působí dynamicky a pozitivně. Žlutá mne očividně stále drží.

Z toho poučení: 1. Jsem v malování svobodná a neumím být nesvobodná 2. Poslouchat sama sebe a své pocity

Zadání a výsledek :-D

 

Praha malovaná špachtlí

Cena obrazu: 700 Kč
Původní cena 1 200 Kč
Ušetříte 500 Kč / 42%

Odeslat dotaz k obrazu

Hello You!

Join our mailing list