Barbora Kuňáková

logo
Výtvarnice na volné noze. Když zrovna nemaluji, pobíhám po zahrádce nebo plavu. Mým posláním je přinášet do světa pozitivní energii a přetvářet ho v lepší místo k žití. Cítíte-li to podobně, spojte se se mnou přes sociální sítě.

Follow Me:

Pozitivní obrazy | Vesmír v nás
561
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-561,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Vesmír v nás

Vesmír v nás, akvarel, rámovaný, velikost 42*52 cm

Obraz Vesmír v nás jsem namalovala, tedy alespoň co se celého procesu týká, vcelku rychle. Tedy ve srovnání s jinými obrazy. Často totiž chodím dlouho kolem horké kaše, nápady ve mně zrají týdny, měsíce, poté dlouho studuje vše kolem a samotná malba je vlastně taková špička ledovce. Někdy se ale stane, že dostanu jakýsi nebeský kopanec a mám náhlý nápad, který je do týdne hotov. Což je případ tohoto obrazu. Téma lidského vnitřního světa mne provází už dlouho. Také existuje takové mystické rčení: „Jak nahoře, tak i dole“. Má to vlastně znamenat, že každý z nás je takovým mikrovesmírem a cokoliv uděláme, to se odráží ve vesmíru (tím teď nemyslím fyzický vesmír, spíše vesmír ve smyslu takové té fúze všemožných dimenzí včetně naší). To, co se děje ve vesmíru, ale zároveň ovlivňuje nás a naši osobnost a jednání. Proto jak nahoře, tak i dole.

Dodělávala jsem teď jednu zakázku a v těch barvičkách jsem musela zůstat, klasicky používám temně indigovou, ale místo pruské modři na nebe jsem tentokrát vzala tyrkysovou barvu, kterou většinou používám spíše na malbu vody. A udělala mi dobrou službu.

Nápad mne pleskl přes hlavu a vypadá to, že je silně ovlivněn mým opětovným pobytem na valašsku– Jednak se objevuje horizont ze stromů, což není v mých obrazech poprvé. Je to horizont, který vidím z okna koupelny a přitahuje oko každé ráno. Druhak se mi vrací hvězdné nebe, které jsem malovala naposledy před rokem. Po dlouhé době vidím opět hvězdy. To jsou určitě přídatné faktory a inspirace, které se mi smíchaly s mým životním tématem vnitřního světa. Z nebe přichází malinko bouřky, což celému obrazu dodává na dramatičnosti.

Vesmír je rámovaný v dřevěném rámu a skle.

TENTO OBRAZ LZE ZAKOUPIT VÝHRADNĚ V GALERII ČESKÝ RÁJ.

Cena 1800 Kč

Mám zájem
Date

11.1.2018

Category

Akvarel

Rozbouřený oceán

Nová verze opět v prodeji! Dramatická modrá s 3D efektem vln.

K prohlédnutí ZDE.