Barbora Kuňáková

logo
Výtvarnice na volné noze. Když zrovna nemaluji, pobíhám po zahrádce nebo plavu. Mým posláním je přinášet do světa pozitivní energii a přetvářet ho v lepší místo k žití. Cítíte-li to podobně, spojte se se mnou přes sociální sítě.

Follow Me:

Pozitivní obrazy | Proti proudu, akryl 40*40 cm
649
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-649,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Proti proudu, akryl 40*40 cm

Plavu proti proudu, akryl 40*40 cm

K něčemu se přiznám. V životě jsem šla skoro vždycky proti proudu. Možná to je sebevědomím, ke kterému mne rodiče vychovali. Možná i jimi samotnými, jsou oba dva nekonformní a jejich životní a profesní dráhy rozhodně nenaplňují běžné schéma „studoval-nastoupil do firmy- povýšil – odešel do důchodu“. V dnešní době už naštěstí není těžké jít proti proudu a člověk si může svobodně utvářet život jak chce. Proto vědomky i nevědomky sympatizuju s každým, kdo se nebál vystoupit z davu a zkusit něco nového bez ohledu na výsledek.

O tom totiž je celé to plavání proti proudu. Nemít strach z neúspěchu. Nevyšlapané cesty totiž často vedou do bláta, močálů a křoví. S tím musí člověk počítat, jinak je to snílek, který se spálí a zahořkne. Některé cestičky však vedou i do jeskyně s pokladem. Nebo na nádherný, osamocený palouk plný květin. Kdo je nehledá, nenajde.

Kdo má strach z neúspěchu, vždycky chodí vyšlapanou cestou. Není na tom nic špatného, jen ta cesta ho vede na předem určené místo, na kterém nemusí být úplně spokojený. Strach z neúspěchu. Proč některé lidi tak ovládá? Je to naším školským systémem, který 6 až 8 hodin denně vkládá mladým lidem do hlavy, že neúspěch=snížení hodnoty jejich osobnosti? Proti takové masáži je mnohdy těžké odolat. Neúspěch je pouhá zkušenost, toť vše.

Fandím všem „plavačům proti proudu“, tvrdohlavým inovátorům a rebelům. V té náladě jsem stvořila technikou „roztírání akrylu“ tento obraz. V zahraničí je tato technika známá jako „acrylic swipe“. Více o ní zde. Zezačátku nejde totiž o malbu, ale o roztírání jednotlivých barevných vrstev do sebe. Až po zaschnutí se do obrazu případně maluje štětcem. Většina lidí však nechává obrazy jako abstrakce, které se vytvořily skoro samy. Já osobně však ráda dotvářím.

Obraz je na plátně 40*40 cm, vypnutém na vnitřním dřevěném rámu, malovaný i po stranách, dá se rovnou pověsit.

Cena 1300 Kč, prodáno (SOLD)

Mám zájem

 

Date

6.2.2018

Category

Ostatní techniky

Rozbouřený oceán

Nová verze opět v prodeji! Dramatická modrá s 3D efektem vln.

K prohlédnutí ZDE.