Barbora Kuňáková

logo
Výtvarnice na volné noze. Když zrovna nemaluji, pobíhám po zahrádce nebo plavu. Mým posláním je přinášet do světa pozitivní energii a přetvářet ho v lepší místo k žití. Cítíte-li to podobně, spojte se se mnou přes sociální sítě.

Follow Me:

Pozitivní obrazy | Obraz Cesta, hrad a strom
579
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-579,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Obraz Cesta, hrad a strom

Pro svůj nejnovější obraz jsem si našla inspiraci ve snu. Ano, ve snu jsem byla v knihkupectví a otevřela nějakou tlustou knihu s příběhy a s pohádkovými malbami, ve které byla i jedna s podobnou kompozicí a barevností. Zapamatovala jsem si ji tedy a přenesla na papír.

V obraze můžete vidět tři ze silných archetypálních symbolů: Hrad, strom a cestu.

Symbol cesty, duchovního putování, na kterou jsem umístila rovnou i cestovatele dívajícího se směrem k hradu, je asi jasný. Neznamená pouhou fyzickou cestu, ale také  vývoj a postupné změny.

Symbol stromu znázorňuje Já ve vztahu k rodině. Proto se tak často používá také v psychologické diagnostice. Strom namalovaný na obraze má širokou korunu i kořeny, ačkoliv stojí na konci svahu, je pevně usazený. Symbolizuje tedy oporu a sílu v rodině.

Hrad  vnímám jako symbol pevného Já. Jakákoliv budova je vlastně vždy pohledem do našeho nitra, hrad, jakožto budova nejpevnější a nejrozsáhlejší značí tedy pevný charakter, oporu ve vlastních zásadách.

Pro děti může být výklad jednodušší, Honzík který jde do svého hradu vysvobodit svou princeznu 🙂

Obraz je malovaný, jak už je mým zvykem, na akvarelovém papíře 30*42 cm v jasných mistrovských barvách Schmincke. Použila jsem veselé, komplementární barvy, hodí se jak do dětského pokoje, tak pro hravé dospělé, kteří chtějí rozveselit prostor a udělat ho pozitivním.

Je rámovaný ve stříbrném hliníkovém rámu s bílou paspartou, celková velikost i s rámem cca 50*40 cm.

Cena včetně rámu 990 Kč

Chcete-li si obraz zarámovat do rámu jiného dekoru, posílám i obraz samotný bez rámu (Cena 600 Kč).

Mám zájem
Date

10.7.2017

Category

Akvarel, Relaxační obrazy

Rozbouřený oceán

Nová verze opět v prodeji! Dramatická modrá s 3D efektem vln.

K prohlédnutí ZDE.