Barbora Kuňáková

logo
Výtvarnice na volné noze. Když zrovna nemaluji, pobíhám po zahrádce nebo plavu. Mým posláním je přinášet do světa pozitivní energii a přetvářet ho v lepší místo k žití. Cítíte-li to podobně, spojte se se mnou přes sociální sítě.

Follow Me:

Pozitivní obrazy | Meditace. Akryl na plátně, 100*100 cm
533
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-533,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Meditace. Akryl na plátně, 100*100 cm

Meditace je zatím můj poslední velký počin. Respektive, vytvořila jsem Meditaci, pak dva rychlé malé akryly a od té doby konec a umělecká krize. To nevadí, vím, že se to prostě stává, tak se na chvíli budu věnovat zase něčemu jinému.

Teď ale o samotném obrazu. Z velkých pláten už respekt nemám, naopak plátno menší než 80 cm mi přijde malinké a nevím, jak tam mám vměstnat svoje nápady. U tohoto plátna jsem chtěla původně ztvárnit jednu inspiraci, která ke mně přišla, a tou je človíček sedící uprostřed ostrůvku obklopeného mořem. Pak by se to asi spíše dalo ale nazvat izolace, ne meditace 🙂 Nápad zůstal, nicméně ztvárnění se naprosto proměnilo.

Jednak, pořád trčím v kruhovém období. Takže základem pro můj obraz byly obrovské, barevné kruhy v duhových barvách. Barvy, ty já můžu. Když jsem domalovala obrovské, barevné kruhy, které vytvořily svou postupnou parevností jakýsi dojem tunelu, říkala jsem si, co dál.

Meditující človíček, ten byl zcela jasný, ten už vycházel z původního nápadu. Ale co v tom prostoru? Nechat to pouze v tunelu, to mi přišlo velmi chudé. Takže jsem se zase podívala na původní nápad – na moře, a pojmula ho trochu jinak. Ne jako mořskou hladinu, ale mořský svět. Velmi obdivuji nadanou českou malířku Lucii Voráčkovou, která dělá své obrazy pomocí tisku látek akrylem. Tak jsem se i já nechala inspirovat a našla vhodnou látku. Látka nesmí být plastová, ani tenká, musí mít trochu hrubější strukturu a být pevnější. Naštěstí jsem takovou našla a vystříhala z ní všelijaké obrysy mořských zvířat, které jsem různými barvami tiskla. To mi ale nestačilo, začala jsem vystřihovat i náhodné tvary, které jsem tiskla dle svého uměleckého cítění do obrazu.

Na závěr jsem domalovala některá zvířátka a bublinky. A byla jsem s obrazem spokojená. Přišla jsem o všechny skoro nové barvy, protože aby látka dobře tiskla, musí na ní být opravdová vrstva barvy. Tudíž tato technika není z těch nejmíň nákladných.Ale i tak si myslím, že to stálo za to a tisku se budu určitě ještě někdy věnovat

Cena 3500 Kč , prodáno (sold)

Date

25.9.2017

Category

Ostatní techniky

Rozbouřený oceán

Nová verze opět v prodeji! Dramatická modrá s 3D efektem vln.

K prohlédnutí ZDE.