Barbora Kuňáková

logo
Výtvarnice na volné noze. Když zrovna nemaluji, pobíhám po zahrádce nebo plavu. Mým posláním je přinášet do světa pozitivní energii a přetvářet ho v lepší místo k žití. Cítíte-li to podobně, spojte se se mnou přes sociální sítě.

Follow Me:

Pozitivní obrazy | Jeskyně, obraz na plátně 40*40 cm
760
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-760,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Jeskyně, obraz na plátně 40*40 cm

Tak tento obraz vznikal jako červený drak (viz blogový článek zde). Jeho barevnost mi nicméně nedala spát, a to doslova.  Dnes jsem si k němu sedla, abych ho konečně dodělala, pustila jsem si hudbu, roztáhla materiál a namíchala ty správné barvy. Nějak to ale nebylo celé ono. Acrylic swipe, technika, kterou je zčásti vyráběn, se dělá naležato. Já jsem v obraze namíchala nějaké barvy pomocí špachtle, a chtěla jsem se podívat, jak to vypadá na stojato. Nějak jsem ale zapomněla, že floetrol a barvy dohromady stékají, neleží jen tak líně na plátně. Tak se mi najednou udělaly červené krápníky. No to je super, říkala jsem si, to vypadá mnohem lépe než originál. Začala jsem dotvářet krápníky a hned mi došlo, že musím ještě přidat světlemodrou a obraz trochu prosvětlit. A už mi bylo i jasné, co na něm vlastně bude, takže jsem udělala i základy postav.

Pak už stačilo jen nechat proschnout a dodělat postavy a detaily ve spodní třetině obrazu.  Taky trochu dokrápníkovat ty krápníky.

Obraz na mne působí trochu psychedelicky, ale žádné drogy jsem při jeho vytváření neužila, přísahám.  Spousta prvků v něm nutí oko neustále klouzat po obraze, je dynamický. Proto mu bude nejlépe v jednoduchém interiéru, kde se nebude bít s ostatními prvky vybavení.  Jeho tmavší barevnost na mne působí tak, že vyvolává zamyšlení a dumání nad filosofickými otázkami. Není to „nejlehčí“ obraz, zato mu bude dobře s osobností, co se snaží koumat a zkoumat a dostat se k jádru věci.

Cena 900 Kč

 

Mám zájem
Date

9.3.2018

Category

Ostatní techniky

Rozbouřený oceán

Nová verze opět v prodeji! Dramatická modrá s 3D efektem vln.

K prohlédnutí ZDE.