Barbora Kuňáková

logo
Výtvarnice na volné noze. Když zrovna nemaluji, pobíhám po zahrádce nebo plavu. Mým posláním je přinášet do světa pozitivní energii a přetvářet ho v lepší místo k žití. Cítíte-li to podobně, spojte se se mnou přes sociální sítě.

Follow Me:

Pozitivní obrazy | Olejomalba
335
page-template-default,page,page-id-335,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Olejomalby – živé a výrazné

Olejové barvy jsou pro mne velkou  vášní, na kterou nedám dopustit. V olejomalbě se cítím jistá, obrazy jdou mnohokrát opravovat a olej sám „pracuje“ během schnutí, kdy se lehce mění barevnost obrazu. Nejvíce na olejových barvách miluji, jak se do sebe míchají, míchám je nejen na paletě, ale nejraději i přímo na obrazu. Jejich jedinečné vlastnosti dovolují vytvářet obrazy zasněné a přímo z fantazie. Syté barvy vyzařují v interiéru vlastní světlo a energii a jelikož správná olejomalba vzniká ve vrstvách, obraz má vlastní trojrozměrnou strukturu, kterou nelze na fotografii zachytit. Jednotlivé vrstvy schnou v řádech dnů a týdnů, takže namalovat jeden obraz trvá dlouho. Výsledek však potom stojí za to.

Nyní maluji i akrylovými barvami, které narozdíl od olejovek rychle schnou, a tak je celý obraz rychleji hotový. Používám je, když chci rychle zachytit momentální nápad.

Všechny olejomalby i akrylové malby, které si u mně zakoupíte, k Vám dorazí na tzv. blindrámu, což je vnitřní dřevěný rám. Pokud není uvedeno jinak. Maluji i po okrajích plátna, tak si můžete obraz rovnou pověsit na stěnu, není třeba žádné rámování. Nicméně rámování doporučuji, protože obraz pak ještě lépe vynikne a získá další přidanou hodnotu.

Níže najdete ukázku obrazů, další olejomalby naleznete v portfoliu. Do ukázky jsem zahrnula i jiné techniky, kterých mám poskrovnu. Maluji i na zakázku. V případě dotazů na další fotografie či rámování mne prosím kontaktujte.

moderniobraz
Spící dítě, olejomalba 80*60 cm
Tato olejomalba vznikla pozorováním mé spící dcery, zabalené v šátku a ležící na trávě. Mám hodně ráda Gustava Klimta – hlavně prvek zabalení do všemožných látek. Tak jsem ho pojala po svém, vesele, barevně. Obraz je díky syté zelené barvě opravdu zářící, nicméně ani na jedné fotce se mi nepodařilo barevnost doopravdy zachytit.

Cena 2500 Kč (110 USD)

moderniobraz
Podzim, Tempera 60*43 cm
Podzimní velká malba temperou. Opět používám silný barevnostní kontrast, jinak bych to ani nebyla já. Kontrast nutí člověka se na obrázek zahledět.

Cena 900 Kč (40 USD)

déšť obraz
Deštivý den, kombinovaná technika 60*43 cm
Já se snažím vidět barvy i v škaredém, deštivém dnu. Provazce vody šlehají zboku a všechno je nějaké zamlžené, přes déšť lze vidět obrysy zblázněných kolemjdoucích, kteří se neschovali. Možná jim déšť nevadí? Většina lidí je poschovávaná v průchodech domů.

Cena 900 Kč (40 USD)

Rozbouřený oceán

Nová verze opět v prodeji! Dramatická modrá s 3D efektem vln.

K prohlédnutí ZDE.