Barbora Kuňáková

logo
Výtvarnice na volné noze. Když zrovna nemaluji, pobíhám po zahrádce nebo plavu. Mým posláním je přinášet do světa pozitivní energii a přetvářet ho v lepší místo k žití. Cítíte-li to podobně, spojte se se mnou přes sociální sítě.

Follow Me:

Pozitivní obrazy | Akvarel
305
page-template-default,page,page-id-305,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Akvarely – vzdušné a nadpozemské

Akvarel má dvě úžasné vlastnosti: Průsvitnost a jasnost barev. Malby akvarelem vypadají na pohled lehce, jakoby byly políbené větrem. Pro umělce je to náročné médium, protože akvarel nedovoluje přílišné zaujetí obrazem a topení se v detailech. Malby jsou rychlé (v řádech hodin) a vzdušné. Jednotlivé skvrny vlévající se do sebe umožňují vytvořit v oku diváka iluzi stromů, trávy, předmětů.

Nyní je akvarel jedním z mých hlavních zájmů. Maluji barvami Schmincke mistrovské řady – tyto barvy se vyznačují vysokou světlostálostí a zachovavají si svou barevnost i po letech. Na tiscích Vám většinou za desítky let vyblednou barvy, hlavně modrých odstínů. U mých obrazů to nehrozí a já Vám mohu zaručit, že se na něj ve stejném stavu a jasnosti mohou dívat i Vaše děti.

Jako podklad používám vysokogramážní akvarelový papír, nebo ručně dělaný papír z papírny Velké Losiny. Obojí zaručí dlouhodobou stálost díla.

Akvarel je vhodné rámovat do skla, případně i do pasparty. Je vodou ředitelný, proto by nezasklený neměl příliš dlouho setrvávat ve vlhkém prostředí (jako je koupelna či kuchyň, běžnou bytovou vlhkost snese několik měsíců beze změny kvality).

Prague Painting
Palackého most, akvarel 30*40 cm
Tento obraz jsem malovala naživo před Palackého mostem. Trvalo to asi čtyři hodiny a pátou jsem ještě strávila konečnými úpravami doma. 4 hodiny sedění na dece, jelikož jsem malovala na zemi, s akvarelovým blokem opřeným o kameny. Kolem chodili lidi, dívali se, sem tam něco přispěli, vykládali jsme – prostě busking jak se patří.

Náplavka bývala moje oblíbené místo, tepala životem,přátelstvím a chodili na ni obyčejní pražané. Nyní příliš neschvaluji diskotéky hrající z každé lodi, ale holt to je vývoj se kterým nic neudělám.

Cena 600 Kč (28 USD)

obraz vodopád
Vodopád, akvarel 30*40cm
Často se mi stává, že nějaký obraz namaluji v inspiraci při shlédnutí obrazů jiného umělce. Tento obraz byl inspirovaný tvorbou M.D Sorensena, jednoho z mých oblíbených malířů.

Cena 800 Kč, prodáno (SOLD)

pozitivní obraz
Procházka po Valašsku, akvarel 30*40 cm
S tímto obrazem jsem se tak trochu prošla po mém rodném Valašsku. Nese typické tlumené barvy při západu slunce, přesto je ale světlý a jasný. Naznačená cestička vede podél dvou stromů.

Cena 800 Kč (37 USD) Prodáno (SOLD)

Rozbouřený oceán

Nová verze opět v prodeji! Dramatická modrá s 3D efektem vln.

K prohlédnutí ZDE.