Barbora Kuňáková

logo
Výtvarnice na volné noze. Když zrovna nemaluji, pobíhám po zahrádce nebo plavu. Mým posláním je přinášet do světa pozitivní energii a přetvářet ho v lepší místo k žití. Cítíte-li to podobně, spojte se se mnou přes sociální sítě.

Follow Me:

Pozitivni obrazy | Akvarel
305
page-template-default,page,page-id-305,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Akvarely – vzdušné a nadpozemské

Akvarel má dvě úžasné vlastnosti: Průsvitnost a jasnost barev. Malby akvarelem vypadají na pohled lehce, jakoby byly políbené větrem. Pro umělce je to náročné médium, protože akvarel nedovoluje přílišné zaujetí obrazem a topení se v detailech. Malby jsou rychlé (v řádech hodin) a vzdušné. Jednotlivé skvrny vlévající se do sebe umožňují vytvořit v oku diváka iluzi stromů, trávy, předmětů.

Nyní je akvarel jedním z mých hlavních zájmů. Maluji barvami Schmincke mistrovské řady – tyto barvy se vyznačují vysokou světlostálostí a zachovavají si svou barevnost i po letech. Na tiscích Vám většinou za desítky let vyblednou barvy, hlavně modrých odstínů. U mých obrazů to nehrozí a já Vám mohu zaručit, že se na něj ve stejném stavu a jasnosti mohou dívat i Vaše děti.

Jako podklad používám vysokogramážní akvarelový papír, nebo ručně dělaný papír z papírny Velké Losiny. Obojí zaručí dlouhodobou stálost díla.

Akvarel je vhodné rámovat do skla, případně i do pasparty. Je vodou ředitelný, proto by nezasklený neměl příliš dlouho setrvávat ve vlhkém prostředí (jako je koupelna či kuchyň, běžnou bytovou vlhkost snese několik měsíců beze změny kvality).

pozitivniobraz

Bublinková, akvarel 30*40 cm

Akvarel Bublinková je tak trochu o všelijakých starostech,straších a křivdách, co trápí běžného člověka. Ale pouze na tomto obraze je možné je jednoduše odfouknout jako bubliny.

TENTO OBRAZ JE K ZAKOUPENÍ VÝHRADNĚ V GALERII ČESKÝ RÁJ.

Cena 800 Kč (37 USD)

Prague Painting
Palackého most, akvarel 30*40 cm
Tento obraz jsem malovala naživo před Palackého mostem. Trvalo to asi čtyři hodiny a pátou jsem ještě strávila konečnými úpravami doma. 4 hodiny sedění na dece, jelikož jsem malovala na zemi, s akvarelovým blokem opřeným o kameny. Kolem chodili lidi, dívali se, sem tam něco přispěli, vykládali jsme – prostě busking jak se patří.

Náplavka bývala moje oblíbené místo, tepala životem,přátelstvím a chodili na ni obyčejní pražané. Nyní příliš neschvaluji diskotéky hrající z každé lodi, ale holt to je vývoj se kterým nic neudělám.

Cena 600 Kč (28 USD)

obraz vodopád
Vodopád, akvarel 30*40cm
Často se mi stává, že nějaký obraz namaluji v inspiraci při shlédnutí obrazů jiného umělce. Tento obraz byl inspirovaný tvorbou M.D Sorensena, jednoho z mých oblíbených malířů.

Cena 800 Kč, prodáno (SOLD)

pozitivní obrázek
Lítáme v tom spolu, akvarel 30*40
Dva novomanželé s jedním padákem. Manželství někdy není procházka v růžové zahradě, ale musíme spolupracovat. Skok do manželství je jako společný seskok z letadla. Budeme se hádat, nebo si užívat romantický západ slunce?

Cena 500 Kč (22 USD) Prodáno

pozitivní obraz
Procházka po Valašsku, akvarel 30*40 cm
S tímto obrazem jsem se tak trochu prošla po mém rodném Valašsku. Nese typické tlumené barvy při západu slunce, přesto je ale světlý a jasný. Naznačená cestička vede podél dvou stromů.

Cena 800 Kč (37 USD) Prodáno (SOLD)

Snění nás nese daleko, akvarel 30*40 cm
Nápad přišel už dříve (například Kočičí sny, či olejomalba Myšlenky nadějného člověka). Stále se mi ale vrací a motiv nemám ještě vyčerpaný. Noci v Praze jsou směskou šedé, béžové a žluté barvy. Kontrast, když člověk přijede na venkov, je značný, na venkově mám dojem barevnosti, přesto že dominatou je hlavně tmavá indigová a světlá zářivě modrá z hvězd. Tuto vzpomínku na noci si ale nesu sebou, stejně jako človíček na obrázku.

Cena 800 Kč (37 USD)

Rozbouřený oceán

Nová verze opět v prodeji! Dramatická modrá s 3D efektem vln.

K prohlédnutí ZDE.