Barbora Kuňáková

logo
Výtvarnice na volné noze. Když zrovna nemaluji, pobíhám po zahrádce nebo plavu. Mým posláním je přinášet do světa pozitivní energii a přetvářet ho v lepší místo k žití. Cítíte-li to podobně, spojte se se mnou přes sociální sítě.

Follow Me:

Pozitivní obrazy | Co nového?
557
post-template-default,single,single-post,postid-557,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
m

Co nového?

Dlouho jsem nevložila žádný příspěvek, ale to neznamená, že jsem opustila  výtvarno. Jen jsem se vrhla na literární činnosti a po dopsání a zevidování  pohádek jsem se rozhodla… jejich vydání posunout na příští rok. Ono to zas tolik nevadí, čekaly v neučesané podobě v šuplíku už dva roky. A proč až na příští rok? Snažím se, když je inspirace, o vytváření ilustrací. Jenže, obraz je obraz a ilustrace je ilustrace. Chci, aby moje ilustrace byly osobité, ale zase v hlavě mi bloudí zmatený pětiletý človíček s otázkou :“To je pařez, nebo postava?“, který mne trochu usměrňuje v mém běžném stylu. Jakožto člověk estetický a v současnosti maminka dvouletého caparta jsem ilustracemi docela obklopená. Většina z nich jsou opravdu nádherné a všechna čest. Když jsem se však snažila najít ilustrátora nějakým vhodným výběrem na internetu, docela jsem pohořela. Tedy, zadávala jsem takové ty běžné věci, co vás napadnou při hledání čehokoliv. „Ilustrace dětských knížek.“. „Ilustruji knihy“. „Ilustrátoři.“ Většinou na mne vyskočily jakoby dvědé obrazy, což není úplně moje představa, nebo těžké noir skoro abstrakce, které se hodí tak od patnácti let výše. Z čehož nevyplývá, že by v česku nebylo dobrých ilustrátorů, ale spíše to, že neumím hledat. Kolem a dokola, nezbylo mi, než vzít štětec a začít se snažit. Zatím jsem dodělala tři ilustrace z celkových dvanácti velkých, a pak ještě přidělám pár drobných obrázků. Jelikož nemám scaner, abych si ušetřila práci, tak je dám scanovat po kupě. Z toho důvodu se omlouvám, že ačkoliv tu celou dobu píšu o ilustracích, v tomto článku žádnou neuvidíte. Což je, uznávám, na webu výtvarnice docela blbé, ale je to tak 🙂

Co se týká novinek v tvorbě, nepřibylo zatím nic. Mám rozmalované plátno 70*100, ale už teď vím, že původní ideu zašepsuju a začnu znova. V hlavě pár nápadů na dost komplexní a složité akvarely, o kterých se mi zdálo. Ale ty jsou zase tak složité, že se mi je nechce ani rozdělávat. A pak ještě pár zakázek na konkrétní již prodané obrazy, které navzdory svému pečlivému zvyku rychlosti dodání tentokrát odkládám jak se dá, je přece prosinec, tak se musí i napéci nějaké to cukroví a uklidit po bytě, ne? 🙂 Ale tak, přiznám se, já jsem letos napekla pět druhů cukroví za deset minut, protože jsem ho koupila hotové. Úskalí tohoto počinu je jasné: Dnes je 8.12., cukroví je v našem domě zatím pouhé dvě hodiny a já už teď mám na něj děsnou chuť! Tak ho asi budu muset někde zašít.

Příští týden taky instaluju letos poslední výstavu do domu čtení na Ruské. Bude asi taky poslední nadlouho, protože na příští rok jsem si nic nedomlouvala – v květnu čekáme přílet čápa a já vím, že ono to řešení kolem výstav je docela vyčerpávající, co se psychické energie týká. Navíc, jak jsem měla teď přestávku v tvorbě, tak obrazů ubylo a tak nějak už není co vystavovat, pouze „zbytky“ z kolekcí. Uvidíme, jak se to ještě celé příští rok vyvrbí!

No Comments

Post a Comment

Rozbouřený oceán

Nová verze opět v prodeji! Dramatická modrá s 3D efektem vln.

K prohlédnutí ZDE.