Barbora Kuňáková

logo
Výtvarnice na volné noze. Když zrovna nemaluji, pobíhám po zahrádce nebo plavu. Mým posláním je přinášet do světa pozitivní energii a přetvářet ho v lepší místo k žití. Cítíte-li to podobně, spojte se se mnou přes sociální sítě.

Follow Me:

Pozitivní obrazy | Duchovní změna
523
post-template-default,single,single-post,postid-523,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
Duchovníobraz

Duchovní změna

V České republice je hromada ateistů. Být zde věřícím je jako být veganem, abyste se s tím nejlépe tajili a chodili kanály. Já jsem se ale rozhodla, že je čas jít s kůží na trh. Možná i zde najdu spřízněné duše, někoho potěším..poté co jsem uzavřela Milence v krajině, měla jsem krátké, asi tříměsíční domečkové období. Během něho však v mých rukách a hlavě zrály úplně jiné věci.

Takto, ne vždy, ale minimálně poslední roky, jsem byla zarytý ateista. Zarytý, tím myslím opravu ateistický skeptik ve své pravé podobě. Od konce června však ke mně přišla víra. Ne náhle a nečekaně v podobě nějakého zážitku, ale postupně a plíživě a teď ji mám ve svém srdci. Nejblíže se má víra blíží asi křesťanství či pohanství, ale ne v jeho klasické podobě. Například je mi cizí jakákoliv církev a její úředníci.  Věřím, že Ježíš byl syn Boží asi stejně jako já. Vím, že v Bibli je spousta výmyslů, nesmyslů a ptákovin splácaných mocnými lidmi, kteří chtěli ovládat své poddané.  V čem tedy má víra spočívá?

Jednoduše:

Věřím na anděly a na to, že s námi komunikují v běžném životě a snaží se nám pomáhat. Že jsou to takové prsty boží.

Věřím na skřítky, víly elementály a podobné přírodní bytosti.

Věřím, že každý v životě má svůj účel a cestu zčásti od Boha danou (nicméně věřím, že se na tvorbě plánu této cesty podílel před svým narozením). A že ta cesta obsahuje i neúspěchy, kterými je třeba si projít. Věřím, že Bůh ví, co činí a beru to s pokorou.

Věřím, že jsme Boží součástí, o čemž ostatně mluví i bible, alespoň já tedy tak chápu to, že máme v sobě „ducha svatého“.

A proč to tady všechno píšu? Ono to totiž dost souvisí s mým malováním. Které se proměnilo hlavně co se působení týká.

Například každý obraz po domalování žehnám. Vkládám nad něj své ruce a představuji si, jak do něj proudí dobro a láska. Prosím anděly a dobré bytosti, aby obraz požehnali a jeho majiteli přinesli štěstí. Proměnil se i můj styl. Kruhové schéma obrazu, které jsem použila na Víla letí domů a Milenci v záři slunce teď aplikuji téměř na všechny olejomalby a akryly. Má témata se stala duchovními. Včera jsem domalovala první jednorožce, ale vím, že to jsou jen jedni z mnoha v celé sérii.

Vím, že jsem nestálá jako voda a sama uvidím, jak dlouho mi toto rozpoložení vydrží. Může trvat měsíce, roky. V nejlepším případě až do konce života

No Comments

Post a Comment

Rozbouřený oceán

Nová verze opět v prodeji! Dramatická modrá s 3D efektem vln.

K prohlédnutí ZDE.