Barbora Kuňáková

logo
Výtvarnice na volné noze. Když zrovna nemaluji, pobíhám po zahrádce nebo plavu. Mým posláním je přinášet do světa pozitivní energii a přetvářet ho v lepší místo k žití. Cítíte-li to podobně, spojte se se mnou přes sociální sítě.

Follow Me:

Pozitivní obrazy | Obraz na zakázku – rodina u stromu
388
post-template-default,single,single-post,postid-388,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,side_area_slide_with_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
Obraz na zakázku

Obraz na zakázku – rodina u stromu

Po dlouhé době jsem dokončila olejomalbu „milenci u stromu“, kterou jsem nakonec dodělávala na zakázku.

Akvarel, podle kterého vznikla, už je také pryč, takže ze série „Milenci“ už zbyl v současnosti pouze jeden obrázek, zrovna u něho se tomu docela divím, protože jsem čekala, že bude rychle pryč a považuji ho za jeden z nejpovedenějších, co jsem kdy namalovala.

Nejdříve jsem váhala, jestli ten akvarel přemalovávat, nebo ho nechat tak a pustit se do něčeho jiného, ale chvíli po namalování se ozvala paní, že má zájem o velký obraz nad postel v tomto duchu.

Povedlo se mi nafotit celý proces vzniku obrazu.

Obraz na zakázku

Červená podmalba stromu akrylem

Podmalbu nebe jsem dělala akrylem, někdy to tak dělám, když není pozadí úplně rozházené. Nemusím pak dva týdny čekat na to, až mi zaschne pozadí. Jsem člověk netrpělivý a mám ráda věci hotové, když už se začaly dělat a chodit kolem nedokončené věci je pro mne mučení.

Obraz na zakázku

Hurá, vzniká koruna. To plácání barev v hustých vrstvách je nejzábavnější část obrazu.

Strom, tráva a krajinka už jsou malované olejem. Při tomto obrazu jsem trochu využila svého „starého nápadu“ z r.2013, nyní již už také prodaného, převlékla jsem ho jen do nového kabátu. A ten nápad vlastně celý stojí na kontrastu světle modré a sytě červené barvy, který na mne působí harmonicky. Modrá a červená na obraze umí vždycky „vytáhnout“ jedna druhou, pokud jsou malované v citlivých tónech a neruší se vzájemně.

Nejzábavnější část na malování je vždycky ta koruna stromu. Musí se malovat ve třech vrstvách, jinak se efekt listů nevytvoří.Než jsem na to přišla, moje stromy byly vždycky ploché. Teď už vypadají prostorově, ale také na nich vyplácám dost barev, protože poslední vrstvou se nesmí šetřit a musí trochu vystupovat z obrazu.

Obraz na zakázku

Malování trávy je hra barevných odstínů vlévajících se do sebe

Druhá nejzábavnější část je tráva. Maluji všude podobné louky, jak na akvarelech, tak na olejomalbách. Mé louky jsou plné žluté a bílé barvy – takhle vidím svět. Připomínají často spíš vysokohorské vřesoviště, asi to bude tím, že miluju vřesoviště, která jsou plná barev. Tato louka se ale i povedla namalovat jako louka.

Obraz na zakázku
Když to má být nad postel, navrhla jsem paní výměnu postaviček za postavičky z její rodiny. Přijde mi fajn mít obraz na zakázku za dobrou cenu, a moc ráda maluji lidem zakázkové věci, protože vím, že to co ode mne dostanou bude velmi osobní.
Obraz na zakázku
Obraz na zakázku

Začala jsem podle popisu malovat lidičky. U konce to nejde už jinak, než nanášet neředěnou, hustou barvu ve vrstvě.

Obraz na zakázku

Rodinka. Jen mi něco chybělo, tak jsem ještě udělala drobné stíny od slunce. Ale ne moc obraz má být pozitivní!

A zde je hotový obraz.

Obraz na zakázku

No Comments

Post a Comment

Rozbouřený oceán

Nová verze opět v prodeji! Dramatická modrá s 3D efektem vln.

K prohlédnutí ZDE.